16.10.2017

Kocour v botách

 

Vladimír Zajíc

Pohádková komedie pro celou rodinu

Hra Kocour v botách byla poprvé uvedena před pěti lety v Maďarsku a po úspěchu tamějších divadelníků se Vladimír Zajíc rozhodl upravit ji také pro česká jeviště. Divadlo BLIC bylo první, kdo po této úpravě sáhl (mělo by ho následovat profesionální divadlo Alfa z Plzně ) a tak se v sobotu 30. října 2004. uskutečnila v Ostrožské Nové Vsi v budově bývalého kina česká premiéra této inscenace za přítomnosti autora. Ale nebyli by to Blázni lovící ideje cedníkem, kdyby si i tento text neupravili k obrazu svému a tak příběh kočovných komediantů přenesli z Plzně na Slovácko a přidali také krásné lidové písničky, které pomáhají dotvářet celkovou atmosféru. Neopustili ani oblíbené komediální improvizace, takže ačkoliv se jedná o klasickou bretaňskou pohádku, díky úpravě i celkovému nasazení, by se dobře měla bavit celá rodina. Příběh o podivném dědictví, kdy otec odkáže svým synům mlýn, hospodu a kocoura a doporučí, aby se spravedlivě rozdělili, začíná samozřejmě velkou křivdou. Jeden bratr si vymůže hospodu, druhý mlýn a na třetího, nejmladšího, zbude už jen kocour. Jenže právě ten kocour dokáže všechno pořádně zamotat. Říká se, že kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe. My doufáme, že v našem případě se budou smát hlavně diváci.

Účast na festivalech:

·Krajská přehlídka v Karolínce – bylo zde porotou (ve složení doc. Jan Císař, MgA. Jan Štěpánek a MgA. Vladimír Fekar) doporučena účast na národní přehlídce Popelka Rakovník.

Ocenění:

Věrka Šafaříková – Čestné uznání za herecký výkon.

· Národní přehlídka v Rakovníku – přehlídka činoherního divadla pro děti. V porotě byl např. M. Schejbal, Felcman, Purkrábek, Šotkovský.

Ocenění:

Eva Koukolská – Čestné uznání za herecký výkon.

Souboru BLIC – čestné uznání za hudební složku

Obsazení:

Věrka Šafaříková – Tonka, Kocour

Roman Mikovič – Matěj

Rosťa Juřička – Pepík, Mlynář, Sekáč, Obr

Míša Nevyjel – Staňa, Zajíc, Sekáč

Evička Koukolská – Maňa, Jarin, Ptáček, Sekáč, Kostlivec

Jiřka Fojtová – Stařa Bočková, Babka, Královna

Sandra Čičelová – Anežka, Křoví, Princezna, Myška

Režie – Andrea Helmichová

Choreografie a korepetice – Markéta Frantová

Scéna a kostýmy – Divadlo BLIC

Malba kulis – Martin Brož

Světla – Ivan Helmich

Nápověda – Martina Nevyjelová

zpět na Inscenace